Wszystko o potencji

Young happy couple in bed

Twój wigor seksualny

Zdobądź informacje na temat tego, w jaki sposób hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje jądra, albowiem właściwa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie oraz kondycję seksualną na długi czas.

Testosteron kieruje

Najważniejsze przeobrażenia, przez jakie przechodzi twój organizm, powodowane są przez testosteron oraz wahania jego ilości w ciągu życia.

Na początku w łonie matki

Metoda połączenia się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek rodzi się jako chłopczyk czy jako levitra dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli embrion jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje tworzenie się jąder. Te powstające w embrionie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie penisa i moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców dojrzewanie to czas, w którym zachodzi rozwój drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który rozpoczyna się między 12 a 15 rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) ożywiają produkcję testosteronu w jądrach. Gwałtowne podniesienie poziomu testosteronu prowadzi do przeróżnych zmian w organizmie i zachowaniach chłopca, który w efekcie staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, gdy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, cały czas trwa produkcja nasienia w jądrach. Jest to efekt działania testosteronu. Innym skutkiem aktywności testosteronu jest pojawienie się włosów w paru częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj kamagra zel